FIVE TEN – Brand of the Brave

5.10 jsou mnohem více než jen sportovní boty. Původně kalifornská značka s kořeny v horolezectví – dosáhla kultovního postavení ve světě extrémního sportu.

Příběh Five Ten začal v Yosemitském údolí v polovině 80. let, kdy stupeň obtížnosti 5.10 znamenal označení pro extrémní trasy s maximální obtížností. Charles Cole zakladatel Five Ten a průkopník lezení s maximální obtížností, začal -v garáži- vyvíjet outdoorové boty proti sklouznutí na téměř kolmých lezeckých stěnách. Jeho cílem bylo vyvinout boty se speciální gumovou směsí, které nabízí extra porci přilnavosti.

Výsledkem je legendární gumová směs Stealth®™ Rubber. Absolutně spolehlivá, v některých sportovních oblastech nepostradatelná. Boty 5.10 fungují i v situacích, kdy všechno ostatní fungovat přestává.
Nezklamou v dešti, zimě, v náročném terénu, při strmém stoupání ani na nekonečně dlouhých túrách. Proto mnoho extrémních sportovců z celého světa spoléhá právě na FIVE TEN:
Brand of the Brave
.

I díky nikdy nekončícímu vývoji a jemnému dolaďování vlastností různých směsí Stealth®™ Rubber ve spolupráci s top atlety z celého světa zůstává Five Ten na absolutní špičce outdoorového vybavení.
To, co začalo lezeckými botami, se stalo nedílnou součástí cyklistiky na horském kole. Dnešní prostředí horských kol si již bez Five Ten nelze představit.

Podrážka Stealth® S1™ Dotty dosáhla u mtb komunity, obdobně jako u lezců, kultovní status a nemá v současnosti na trhu žádnou adekvátní konkurenci. Gumová podrážka kombinující silnou přilnavost s vysokou odolností proti oděru, dělá z Five Ten číslo 1 na MTB trhu.